Трансгендерність


Які у вас на сьогодні плани? Може заповнити заяву на роботу? Або піти до банку? Зробити останні штрихи над дипломною роботою чи подзвонити хірургу і записатись на прийом на наступний тиждень? В усіх нас є якісь повсякденні завдання, але уявіть собі, що вам необхідно ділитися надзвичайно персональною інформацію при кожної з цих дій. Усі ці завдання змушують трансгендерів "виходити зі шкафи" перед незнайомцями, декілька разів на день.

Трансгендерність - це збиральний термін для людей, чия гендерна ідентичність відрізняється від їх біологічної статі, яку вони набули при народженні. Гендерна ідентична це те, як ми себе сприймаємо: внутрішнє та персоніфіковане уявлення про наш гендер. Гендер може відрізнятись від статі, яку ми набуваємо при народженні або яку нам нав'язало суспільство.

Узагальнюючий термін трансгендер включає в себе (але не обмежується тільки) чоловіків та жінок з транссексуальним минулим, людей які ідентифікують себе як транссексуали, трансгендери, трансвестити/кросс-дрессери, андрогіни, полігендери, гендерквіри, агендери, гендер-варіативні або люди, гендерна ідентифікація або експресія яких відрізняється від стандартних чоловік/жінка та проявляють себе через одяг, зовнішність або зміни до власного тіла (зокрема переживаючи численні хірургічні втручання).

 

Як ВБО «Точка Опори» працює над вирішенням проблем трансгендерів?

ВБО «Точка Опори» приймає до уваги проблеми трансгендерних активістів та активісток та їх союзників при проведенні адвокаційної роботи над проектами пов'язаних із здоров'ям, зокрема:

  • Ми фокусуємося на трансгендерних особах і чоловіках, які мають секс із чоловіками (ЧСЧ), які є або були споживачами ін’єкційних наркотиків і/або надають чи надавали протягом останніх 3 місяців сексуальні послуги за плату і/або стали жертвами сексуального насильства. Зокрема через проект ДУЖНІЙ ЛІКАР ми надаємо можливість таким особам пройти тестування швидкими тестами на ВІЛ четвертого покоління. Це комбінований тест Alere Determine Combo (антитіло/антиген), який дозволяє виявити інфекцію вже на 21-й день після інфікування.
  • Крім того, ми максимально відкриті до співпраці в адвокаційній роботі та привернення уваги до складнощів життя трансгендерних осіб Україні. Зокрема, в кожному номері адвокаційного журналу ЛГБТ-спільноти «PRIDE Україна» є матеріали, присвячені трансгендерності. Наприклад, цікава стаття Ірини Віртосу «Без права на особистість: або про трансгендерність в Україні».