ЗАЯВА
Заява Громадської організації "Точка Опори ЮА" з приводу висловлювань народного депутата Іллі Киви
Скандальний народний депутат, член фракції ОПЗЖ Ілля Кива, відзначився черговим гомофобним випадом. На своїй сторінці у Фейсбук нардеп опублікував відео, записане прямо у сесійній залі.
Ілля Кива відреагував законопроєкт 4294 Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" щодо розширення переліку близьких осіб, автором якого є Жмеренецький Олексій. В пояснювальній записці вказано, що розробка цього законопроекту зумовлена необхідністю врегулювання питання декларування статків суб'єктами декларування, а також унеможливити ухилення від декларування.

Публікація Ківи супроводжувалась таким коментарем:

"Порушив питання у Верховній Раді, чому службовці з нетрадиційною орієнтацією, підерасти та лесбійки (лексика І. Киви), не вносять в декларації своїх партнерів з якими проживають, як роблять це гетеросексуальні чиновники! Чи закони про корупцію на них не поширюються?".

У відео Кива пішов ще далі:

"Чому й справді йде дискримінація гетеросексуального світу? Якщо, припустимо мені, чоловікові, потрібно вказувати про спільне проживання і безпосередньо про спільний побут з дівчиною; то чому тоді гомосексуалісти не вносять своїх партнерів в е-декларацію? Тому сьогодні надійшла пропозиція про те, щоб в е-декларуванні підари і лесбійки (лексика І. Киви), нарівні з гетеросексуальним світом вносили своїх партнерів в е-декларацію. Тому що по-іншому це - дискримінація гетеросексуального світу. А якщо ми говоримо про справедливість і рівність, то давайте хоча би щоб закони були для всіх однакові. Тому це пряме моє звернення до лобістів ЛГБТ-спільноти, які повинні все таки…"

На цьому народний обранець відволікся та не закінчив свою думку.

ГО "Точка опори ЮА" працює над тим, щоб люди, незалежно від їхньої сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності, мали рівні права. Звертаючись до "лобістів ЛГБТ-спільноти", пан Кива звертається і до нас.

Ми рішуче засуджуємо неприйнятну дискримінаційну та гомофобну риторику Іллі Ківи. Такому світогляду не місце в українському парламенті. Нерівність та несправедливість найчастіше стають очевидними лише тоді, коли вони "торкаються" умовної більшості. Тому, ми вдячні йому за порушення цього питання.

Ми з готовністю відгукуємось на пряме звернення Іллі Володимировича. Ми абсолютно погоджуємось із ним в тому, що ЛГБТІ-люди в Україні, які сплачують податки нарівні зі своїми співгромадянами з "гетеросексуального світу", повинні так само, без дискримінації, вносити цивільних партнерів та партнерок до своїх електронних декларацій. Очевидно, саме це мав на увазі пан Кива, говорячи про наш обов'язок.

Ми цілом поділяємо прагнення українського народу щодо викорінення корупції та висловлюємо свою підтримку антикорупційним активістам, громадянському суспільству та чесним політикам, які зараз борються за збереження системи е-декларування та інших здобутків Революції гідності.

Відповідно до місії та завдань, "Точка опори" консультує політиків та політичні партії на їхньому шляху до захисту прав усіх громадян. Ми готові надати пану Киві та усім його колегам у парламенті допомогу на їх шляху до забезпечення справедливості та рівності для всіх громадян і громадянок в Україні, незалежно від будь-яких ознак.

Зазначимо, що у пояснювальній записці до законопроєкту 4294 вказано, що посадовці, які виступають проти відповідальності за незаконне збагачення і декларування, мають цивільних партнерів, статки і доходи яких можуть містити корупційні ознаки, або ж являються латентними представниками ЛГБТ спільноти, і таким чином прагнуть зберегти можливість не декларувати своїх майбутніх цивільних партнерів.
Маніфест союзників
Якщо ви також підтримуєте ідею рівних прав, закликаємо вас підписати Маніфест рівності
Підписати