Заява ГО «Точка опори ЮА» щодо нападу на нашого працівника, ЛГБТ-активіста і ветерана АТО/OOC Віктора Пилипенка

Сьогодні 29 серпня об 11 годині дня було скоєно напад на відкритого гея і ветерана АТО/ООС Віктора Пилипенка. Напад стався під час заходів з вшанування пам'яті загиблих військовослужбовців, учасників Антитерористичної операції та Операції об'єднаних сил, що відбувались на Михайлівській площі міста Києва.

В результаті ударів Віктор отримав забій м'яких тканин лівої скронево-потиличної ділянки (згідно з висновком лікарів). Активіст стверджує, що розпізнав нападника – Михайла Гергелюка, військовослужбовця вч 3057. Очевидно, що напад здійснено на ґрунті ненависті за ознакою сексуальної орієнтації:

«Він напав зі спини та продовжував бити, викрикуючи: «Ти п...р! Ти отвєтіш за те, шо казав! Ти казав, шо я Присягу порушив! Ти сюди [на меморіал загиблим] ніколи більше не прийдеш, п...р.»», - каже Віктор Пилипенко. За свідченням потерпілого, він отримує повідомлення в соцмережах: «Інший гомофоб з батальйону почав писати, тішитись тим, що мене побили… Добре, що заступились притомні хлопці, були й такі, які телефонували і підтримували»».

Наразі потерпілий написав заяву до поліції про скоєння щодо нього злочину.

«На жаль, це далеко не перший напад на ґрунті ненависті, але дана історія повинна стати знаковою – адже у правоохоронців є все, щоб її ефективно розслідувати і довести до справедливого рішення суду: є прізвище та ім'я нападника, є свідки, є висновок лікаря, а головне – постраждалий, який готовий відстоювати власну гідність, а ми надамо йому всебічну підтримку. Сумно, що напад стався під час вшанування пам'яті тих, хто загинув за нашу безпеку і свободу», - виконавчий директор ГО «Точка опори ЮА» Тимур Левчук.

Ми закликаємо Національну поліцію України розслідувати напад на активіста, а Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ відповідно відреагувати, сприяти і гарантувати об'єктивність розслідування злочину.

Нагадаємо: Віктор Пилипенко – ветеран АТО/ООС, служив у батальйоні «Донбас» з вересня 2014 до літа 2016 року. Віктор є першим українським військовим-геєм, який відкрито заявив про свою сексуальну орієнтацію.

Контактна інформація Віктор Пилипенко +380930888105, Тимур Левчук +380960380323


We use cookies to provide the best site experience.
Ok, don't show again
Close
Розсилка
Отримуй інформаційну про нові інформаційні матеріали
Чи став матеріал в нагоді?
Наші контакти
+38 (063) 046 06 46
office@t-o.org.ua
Приєднуйтесь у соціальних мережах