Марш Рівності


Марш Рівності - це мирна маніфестація на підтримку ідеї необхідності дотримання прав людини, незалежно від сексуальної орієнтації, ґендерної ідентичності чи будь-яких інших ознак.

2012 рік – мав відбутися перший Марш Рівності, а його учасники пройти Києвом від станції метро «Дніпро» до Поштової площі. організатори Маршу скасували ходу з міркувань безпеки учасників. Попри те, що організатори заходу максимально намагалися втримати у таємниці місце проведення акції, вздовж маршруту слідування колони почали збиратися противники ходи, здебільшого активісти правих та релігійних організацій.

2013 рік - відбувся перший Марш Рівності в Україні. Близько 50 людей пройшли проспектом Перемоги від станції метро «Шулявська» до Кіностудії імені Олександра Довженка.

2014 рік  - Марш Рівності знову був скасований, міліція не змогла забезпечити безпеку учасників акції.

2015 рік - Марш Рівності відбувся 6 червня на Оболонській набережній. Участь у ході узяли близько 250 осіб, правопорядок охороняли кількасот правоохоронців. Марш супроводжувався провокаціями представників націоналістичних організацій, в учасників ходи кидались димові шашки та петарди, розприскувався сльозогінний газ, у результаті чого було поранено 9 співробітників МВС. Окрім міліціонерів, від нападників постраждали до 10 учасників ходи.

Важливим фактором проведення цього Маршу були слова Президента України:

Я ставлюся до Маршу рівності як християнин і як президент-європеєць. Це поєднувані речі. Я не буду в ньому брати участь, але я не бачу жодних підстав, щоб хтось йому перешкоджав, бо це є конституційне право кожного українського громадянина

До того ж, на участь у Марші Рівності прийняли народні депутати - Сергій Лещенко та Світлана Заліщук. Багато хто не може зрозуміти різницю між Маршем Рівності та ґей-парадом, а насправді різниця величезна. Марш Рівності - це марш гордості, коли ти пишаєшся тим, ким є і заявляєш про те, що маєш такі самі права як і усі. Парад – це коли проблеми прав людини вирішені і можна повеселитися.

2016 рік - Марш Рівності вперше відбувся в центрі міста: від червоного корпусу університету імені Тараса Шевченка до метро Льва Толстого.

2017 рік - Марш Рівності вдруге відбувся в центрі міста: від червоного корпусу університету імені Тараса Шевченка до метро Льва Толстого. В ньому взяло участь понад 2500 осіб, а охорону забезпечувало більше 5500.  Слоган маршу: Країна для всіх!

2018 рік - Марш Рівності відбувся в центрі міста за традиційним маршрутом. В ньому взяло участь понад 5000 осіб, а охорону забезпечувало більше 3500.  Слоган маршу: Країна вільних. Будь собою! У 2018 році Марш рівності вперше підтримали зірки:  Ірина Білик, солістка гуртку Kazka Олександра Заріцька та Зіанджа.

У 2018 році Тимур Левчук - виконавчий директор Точки опори, очолив PR та SMM департамент Оргкомітету КиївПрайду; член комаднди Антон Левдик займався адміністратино-логістичними питаннями під час прогарми КиївПрайд-2018. Членкиня команди Яна Товпеко організувала воркшоп для молоді у кооперації з нашими партнерами з Данії, а також наша організація забезпечувала Марш автоплатформами: автопалатформа про ПрЕП, автоплатфома фан-клубу LP, платорма учасників-ць кліпу Ірини Білик "Не ховай очей" та Зіанджа, а також традиційна платформа з драг-квін.