Ресурси
Злочини на ґрунті ненависті
We use cookies to provide the best site experience.
Ok, don't show again
Close
Чому, досягши надзвичайних результатів у боротьбі за права лесбійок, геїв, бісексуальних і трансгендерних осіб (ЛГБТ), ми досі маємо справу з приголомшуючими темпами розповсюдження ВІЛ? Дезінформація, затяте таврування і соціальні бар'єри, такі як дискримінація і бідність, є одними з головних причин. Проте, багато людей не знають, як багато ми дізналися про ВІЛ з моменту першого його виявлення – 35 років тому.


ЄДИНИЙ СПОСІБ ДІЗНАТИСЯ ЧИ Є У ВАС ВІЛ - ЗРОБИТИ ТЕСТ.

ВІЛ – це вірус, що руйнує імунну систему організму людини, яка відіграє важливу роль в боротьбі з інфекціями і хворобами. Якщо не звертати увагу на ВІЛ-інфекцію і не лікувати її, в майбутньому це призведе до виникнення такої хвороби, як СНІД.

ВІЛ може ховатися у вашому тілі, не викликаючи симптомів, які можна розпізнати. Проте, це не означає, що вірус не шкодить здоров'ю. Єдиний спосіб дізнатися чи є у вас ВІЛ, це зробити тест. Завітайте на портал ДРУЖНІЙ ЛІКАР аби записатись на швидке, анонімне тестування на ВІЛ.

Не вживаючи відповідних заходів, ВІЛ сам по собі не пройде. На щастя, в даний час існує декілька способів для запобігання або лікування ВІЛ-інфекції. І за допомогою обізнаних лікарів ви можете довго та повноцінно жити, незалежно від вашого ВІЛ-статусу.

ЯКИМ ЧИНОМ ЛЮДИ ІНФІКУЮТЬСЯ ВІЛ?

ВІЛ небезпечний щодо інфікування на будь-якому етапі, та, зазвичай, він передається від людей, які нещодавно заразилися ВІЛ, але не знають про свій ВІЛ-статус. Людина, що живе з ВІЛ, та послідовно приймає ліки, рідко виступає у якості джерела передачі вірусу.

Передача вірусу може статися, якщо рідина людини з ВІЛ потрапить до тіла людини, яка ВІЛ-негативна. Найчастіше ВІЛ передається через незахищений анальний або вагінальний статевий контакт.

Важливо знати, що ВІЛ не передається через поцілунки, обійми, рукостискання.

ДЕЯКІ ФАКТИ ПРО ВІЛ ТА СЕКС

  • Наявність інших інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), такі як сифіліс або генітальний герпес, може збільшити ризик інфікування ВІЛ. Тому, важливо регулярно перевірятись як на ВІЛ, так і на ІПСШ.
  • Кращий спосіб захистити себе від ВІЛ-інфекції та інших ІПСШ є використання комбінації безпечних сексуальних практик, включаючи презервативи і / або лікарські препарати від ВІЛ, що використовуються до статевого акту.
  • Люди, які живуть з ВІЛ і регулярно приймають свої ліки, можуть знизити ймовірність зараження партнера(ів).
  • Водночас як ВІЛ є тривалим захворюванням, яке може викликати серйозні проблеми, якщо його ігнорувати, – це не смертний вирок. З урахуванням останніх досягнень у лікуванні ВІЛ-інфекції, цілком можливо для людей, що живуть з ВІЛ, вести довге і здорове життя.
  • Деякі люди можуть жити з ВІЛ понад 10 років, не маючи явних ознак або симптомів. Незалежно від того, що говорять, неможливо дізнатися, чи хвора людина на ВІЛ, чи ні, просто глянувши на неї.

ПОЗИТИВНИЙ РЕЗУЛЬТАТ. ЩО ЦЕ ОЗНАЧАЄ?

Якщо у вас позитивний результат тесту, ви обов'язково повинні зробити ще один з підтвердженням. Якщо другий тест також позитивний, це означає, що ВІЛ знаходиться у вашому організмі.

ЩО ТЕПЕР РОБИТИ?

Багато людей не роблять тест на ВІЛ лише через те, щоб уникнути отримання цієї новини. Але ви зробили перший крок, який надзвичайно важливий і дає вам шанс на правильне лікування. Багато людей, які отримують ВІЛ-позитивний діагноз, можуть відчувати запаморочення, ізольованість і страх. Це природна реакція, яка може бути важко керованою. Але пам'ятайте, ВІЛ не вирок. І не варто цього соромитись! Багато людей, які живуть з ВІЛ, ведуть довге, здорове життя за умови належної медичної допомоги і підтримки близьких.

ЛІКАР. Зверніться до лікаря. Ви повинні обов'язково його відвідувати. Лікар, в якого ви отримали позитивний тест на ВІЛ, повинен розпочати лікування. Ви повинні бути під медичним наглядом.


ІНФОРМАЦІЯ. Чим більше ви знаєте про ВІЛ, тим легше його контролювати. Читайте про ВІЛ в книгах та брошурах, консультуйтеся з лікарями, які мають досвід лікування ВІЛ-хворих, слідкуйте за інноваціями в лікуванні ВІЛ, зверніться до організацій, які надають інформацію про ВІЛ в соціальних мережах. Отримайте відповіді на Ваші питання у розділі FAQ на порталі ДРУЖНІЙ ЛІКАР або задайте ваше питання фахівцям в режимі онлайн.

ОГЛЯД. Оглядайте своє тіло. Ваш лікар робитиме періодичні лабораторні аналізи, щоб стежити, як ваша імунна система долає хворобу і чи вірус під контролем. Ознайомтеся зі змістом ваших лабораторних аналізів і не пропускайте регулярні огляди.

ПІДТРИМКА БЛИЗЬКИХ. Отримуйте підтримку від друзів, членів сім'ї та близьких. Попросіть лікаря, щоб дав вам направлення до терапевта, соціального працівника та груп, які підтримують ВІЛ-хворих. Існує багато джерел, пов'язаних з цим питанням. Знову ж таки, можна знайти ці важливі зв'язки і в Інтернеті.

ВІЗЬМІТЬ НА ЗАМІТКУ

Секс має бути приємним та безтурботним.

Задля сексуального здоров'я, обирайте стратегію профілактики ВІЛ, або комбінацію стратегій, що краще підходить вам та вашим сексуальним партнерам.

Використовуйте презервативи або інші латексні бар'єри послідовно і правильно.

Вживайте ліки від ВІЛ за призначен­ням.

Якщо Ви ВІЛ-позитивні, досягайте і підтримуйте показник вірусного навантаження на рівні «невизначено».

Чи став матеріал в нагоді?

Don't miss the latest news. Subscribe to our newsletter!
Phone: +38 (073) 25 96 700
E-mail: office@t-o.org.ua
You can ask questions and order by phone, mail, Telegram, Instagram or Facebook