We use cookies to provide the best site experience.
Ok, don't show again
Close
КиївПрайд - що це і для чого?
КиївПрайд починається з прайд-тижня, який закінчується традиційною правозахисною ходою - Маршем рівності.

КиївПрайд-тиждень включає в себе цілу серію культурно-просвітницьких заходів, мета яких – розповісти про життя і проблеми ЛГБТ-спільноти в Україні. Протягом тижня проходили дискусії, тренінги, воркшопи, виставки та покази фільмів.
Що таке Марш рівності?
Це хода на підтримку ЛГБТ-спільноти. Марш покликаний зробити "видимими" ЛГБТ-людей в Україні та подолати дискримінацію і насильство щодо них. Метою Маршу рівності є розвиток ЛГБТ спільноти, підсилення співпраці між ЛГБТ та правозахисними організаціями в Україні.
Коли відбудеться КиївПрайд 2019?
КиївПрайд у 2019 розпочнеться із прайд-тижня, що триватиме з 14 по 22 червня. Марш Рівності відбудеться 23 ЧЕРВНЯ.

Тема 2019 року – «Свобода. Єдність. Боротьба». Її обрали самі представники ЛГБТ-спільности (лесбіійки, геї, бісексуальні та трансгендерні люди).

На Марші Рівності організатори очікують 10 000 учасників та учасниць.
Перший прайд в історії
Історія Маршів рівності стартує з 1969 року, коли у Нью-Йорку в гей-бар Стоунволл-інн відбувся поліцейський рейд, який завершився сутичками та масовими арештами. Тоді тисячі обурених ЛГБТ-представників вийшли на демонстрацію проти дій правоохоронців та вчинили опір репресіям.
Ці події стали першим випадком в історії, коли люди вчинили опір узаконеній державою системі переслідування сексуальних меншин. Згодом демонстрації отримали назву Стоунвольські бунти, які стали одним із символів боротьби ЛГБТ-руху за громадянські права. Це повстання дало поштовх до розвитку численних ЛГБТ-організацій.

Того ж року ЛГБТ-активіст Крейг Родвелл на конференції запропонував щорічно відзначати річницю Стоунволла масовим маршем. Так у 1970 році відбувся перший в історії прайд – активісти вийшли проти кримінального переслідування та дискримінації.
Чи став матеріал в нагоді?

Будьте в курсі останній нових про КиївПрайд-2019
Phone: +38 (073) 25 96 700
E-mail: office@t-o.org.ua
You can ask questions and order by phone, mail, Telegram, Instagram or Facebook