Інформаційні кампанії


СПІЛЬНИЙ ПРОЕКТ КОМІТЕТУ З ПИТАНЬ ПРАВ ЛЮДИНИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, ВБО «ТОЧКА ОПОРИ» ТА UKRLIFE.TV ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ПРАВ ЛЮДИНИ

Побудова відносин між людьми на засадах рівності та рівних можливостей не можлива без інклюзії. Важливо щоб кожен і кожна були залучені. Права людини різні для різних меншин.

Щоб показати це, до Міжнародного Дня прав людини, Комітет з питань прав людини національних меншин та міжнаціональних відносин Верховної  Ради України, спільно з ВБО «Точка опори» та UKRLIFE.TV, створили спеціальний проект. Це серія інтерв’ю, яка через голос представників і представниць різних меншин, говорить про права людини в Україні.

За офіційними даними в Україні налічується близько 2800000 людей з інвалідністю. У зв'язку з військовим конфліктом на Донбасі на практиці ця цифра виявляється набагато більше. Незалежно від цих тенденцій головне завдання суспільства в такій ситуації - забезпечити людям з інвалідністю всі умови для того, щоб вони могли вести повноцінний спосіб життя. Про це в рамках проекту розповіла президент Благодійного фонду розвитку комп'ютерних та інформаційних технологій для інвалідів «АІК» Юлія Ресенчук

Виконавчий віце-президент Конгресу національних громад України Йосиф Зісельс:

В Україні, як в інших східноєвропейських країнах, немає високого рівня антисемітизму та ксенофобії. Минулого року в Україні відбулося 4 напади і 23 випадки вандалізму. Це та що називається hate crimes. На окупованих територіях кількість випадків порушення прав людини в рази вища, ніж на територіях, що підконтрольні українській владі.

Про ставлення держави до прав ЛГБТ-спільноти, про масову культуру та про зміни в суспільстві в розмові з ЛГБТ-активістом Тимуром Левчуком. Тимур наголошує на важливості підтримки родини, згадуючи при цьому організацію батьків ЛГБТ-дітей в Україні «ТЕРГО»:

Мами в мене вселяють надію. Коли до народного депутата приходить мама, котра говорить: мого сина можуть вбити, що він їй скаже? В нього також є мама, він розуміє її відчуття!

Сергій Шевченко, переселенець з Донецька,  тренер, інструктор і засновник школи Кунг-Фу Вин-Чун «Будинок вічної весни» про своє бачення прав людини для переселенців. Зараз Сергій займається психологічною реабілітацією дітей переселенців з Криму і Донбасу. Він каже, що бачить певну схожість між дітьми з особливостями розвитку та дітьми переселенцями.

Крім того, Олена Зозуля, Крим-СОС, гештальт терапевт розповідає про свій досвід консультування та терапії для переселенців.

Говорячи про права ромів в Україні, Наталія Зіневич, представниця Ромського радіо «Чіріклі», зазначає:

Ксенофобні настрої по відношенню до ромів є. І вони є наслідком тривалої традиції. Насправді найбільш упереджень мають люди які особисто не зтикалися з ромами, але чули що це небезпечно. Ті люди, які стикалися, не є упередженими.

Україна зараз рухається до Європи та будує толерантне та демократичне суспільство, на основі поваги до розмаїття та терпимості до інакшості.

Це наша спільна відповідальність за дотримання Україною Угоди про асоціацію з ЄС, яка зокрема, визначає, що внутрішня політика України формується  через повагу до прав людини та основоположних свобод.