Чому Точка опори підтримує право на вільний інтернет?
We use cookies to provide the best site experience.
Ok, don't show again
Close
Національна безпека VS вільний інтернет
російська агресія та конфлікт на сході накладають нові межі на всі сфери життя і, звичайно, не оминули інтернету. Влада ініціює обмеження, нібито спрямовані на збереження національної безпеки. Та чи справді всі заходи потрібні, аби вберегти громадян? І чи можна взагалі почуватися в інтернеті безпечно без централізованого блокування шкідливого контенту?
БЛОКУВАННЯ САЙТІВ ПОРУШУЄ ЦИФРОВІ ПРАВА ЛЮДИНИ

СБУ повідомила, що за минулий рік в Україні заблокували близько 2000 фейкових акаунтів і подали для санкцій близько 200 сайтів. Цього року відомство заявило, що планує заблокувати ще 100 сайтів. Список із цих сайтів має затвердити РНБО.

Але наскільки рішень РНБО законні? Так, їх підписує президентом, але за законом провайдери зобов'язані блокувати лише сайти з дитячою порнографією за рішенням суду. У випадку з РНБО, їхні рішення порушують низку міжнародних договорів і українське законодавство.

На нашу думку, це дуже небезпечна тенденція, яка загрожує правам людини, що реалізуються через вільний доступ до інтернету. Адже не зрозуміло за якими критеріями правоохоронці складають списки заборонених сайтів. РНБО, і СБУ відмовлять правозахисникам в наданні такої інформації.

Утім, поки тривають дискусії на різних майданчиках, СБУ продовжує втілювати в життя найгірші передбачення захисників приватності та свободи слова.

Так, 20 лютого 2019 року Олександр Федієнко опублікував на своїй сторінці у Facebook документ про затвердження технічних вимог для засобів блокування інформаційних ресурсів в інтернеті.Тепер у руках СБУ опинилася технологія, яка дозволяє в режимі реального часу моніторити, блокувати та видозмінювати інтернет-трафік. У наказі сказано, що "чорні коробочки" мають забезпечувати, зокрема, підтримку та оброблення "технологій передачі голосу VoIP (Skype, Viber, WhatsApp); технологій для обміну миттєвих повідомлень та відео Messenger (Telegram, Messenger); соціальних мереж (Twitter, Facebook); технологій адаптивного транслювання потокового відео VideoStreaming".

Тепер в СБУ чи хтось інший, хто контролюватиме відповідне обладнання DPI, зможе визначати, на які сайти ходить користувач, а також якими месенджерами і засобами для обходу блокувань він користується, і за бажання блокувати їх або суттєво сповільнювати, збирати інформацію.

Але як це все стосується ЛГБТ?

Припустимо ситуацію за якої, журналістка-розслідувач, яка пише про корупцію в СБУ є лесбійкою. Маючи "чорну коробочку" СБУ може акумулювати достатньо приватної інформації для того, аби шантажувати її та погрожувати аутингом, погрожувати опублікувати дані переписки з інформаторами або спілкування з сексуальними партнерками, опублікувати еротичні фото, тощо.

Також, в РНБО працює Турчинов Олександ - він є секретарем, який вже давно відомий своєю недружелюбністю до ЛГБТ+ спільноти. Які гарантії того, що завтра він не використає адмініністративний ресурс для того, щоб обмежити доступ чи сповільнити його до веб-сайтів, де публікується інформація про ЛГБТ чи висвітлюється бездіяльність держави у протидії злочинам на грунті ненависті, тощо?

Саме через, це ми виступаємо за вільний.
Ми виступаємо за вільний розвиток Інтернету на таких засадах:
кожен має право на доступ до Інтернету;
Інтернет є одним із ключових засобів реалізації права кожного на свободу отримання, поширення інформації та вільне вираження поглядів;
врегулювати питання легального обігу (придбання, зберігання, переміщення) продуктів, що містять канабіноїди, в тому числі хворими особами, які їх застосовують виключно у власних медичних цілях за призначенням лікаря та без мети збуту
вільний Інтернет сприяє зростанню економіки, добробуту громадян, підвищенню інвестиційної привабливості країни, розвитку малого та середнього бізнесу;

Інтернет є одним із засобів реалізації права громадян на управління державними справами, а також доступу до адміністративних послуг;
державна регуляція Інтернету (в разі наявності такої) має відповідати європейським практикам та базуватися на принципах пропорційності, необхідності, достатності, прозорості відповідей на сучасні виклики та загрози, що постають перед країною.
Explore our features
Everyday we work hard to make life of our clients better and happier
1
Hight Quality
We are the leading firm by delivering quality and value to our clients. All our professionals have more than 5 years of legal experiences. We like what we do.
2
Good Support
Our managers are always ready to answer your questions. You can call us at the weekends and at night. Also you can visit our office for personal consultation.
3
Individual Approach
Our company works according to the principle of individual approach to every client. This method lets us to get success in problems of all levels.
Чи став матеріал в нагоді?
Наші контакти
+38 (063) 046 06 46
office@t-o.org.ua
Приєднуйтесь у соціальних мережах