We use cookies to provide the best site experience.
Ok, don't show again
Close
ЛГБТ та коронавірус COVID-19
ЛГБТ-люди є однією з уразливих груп до коронавірусу COVID-19, пандемія якого охопила світ.
Більше 100 ЛГБТ-організацій в США, в тому числі, які займаються питаннями здоров'я, виступили з відкритим листом до надавачів медичних послуг та ЗМІ з нагадуванням про те, що ЛГБТ-люди піддаються високому ризику зараження коронавірусною інфекцією. У листі вказано три основні причини:
1
рівень куріння тютюну серед ЛГБТ на 50% вище, ніж серед населення в цілому. А COVID-19, як повідомлялося, є респіраторним захворюванням, яке є більш небезпечним для курців.
2
ЛГБТ-люди також піддаються ризику, тому що в ЛГБТ-спільноті більш високий рівень захворюваності на ВІЛ і рак, тому імуннна система ЛГБТ-людей може бути більш послабленою, ніж в середньому, і це робить їх більш уразливими для COVID-19
3
ЛГБТ відчувають дискримінацію, негативне ставлення і відсутність розуміння з боку лікарів. Саме тому ЛГБТ рідше звертаються за медичною допомогою.
У ЄС також занепокоєні
У Європейському союзі звернули на це увагу на вразливість ЛГБТ перед інфекцією.
Єврокомісар із питань рівності Гелена Даллі закликала ЄС вжити заходів аби ЛГБТ-люди:
- були захищені від домашнього насилля
- мали підтримку, якщо вони бездомні
- малі рівний доступ до соціального захисту та послуг
охорони здоров'я
- політики щодо COVID-19 та медичні спостереження повинні бути вільними від стереотипів

А також, трансгендерні люди повинні мати доступ до гормонотерапії, а веселкові сім'ї перебувати разом в одному домі/квартирі незалежно від їхнього цивільного статусу чи батьківських прав визнаних по закону.


Це особливо важливо для тих країн, в яких відсутня можливість усиновити дітей партнера, чи інституції, які дозволяють реалізувати права на сім'ю: одностатеві партнерства чи шлюби.

До слова, одностатеві шлюби в Україні офіційно не визнаються, а будь-які інші форми союзів для одностатевих пар законодавством не передбачені.

Цієї проблеми б не було, якби Україна виконала план дій з реалізаціі Національноі стратегіі у сфері прав людини на період до 2020 року, що був затверджений у 2017 році та передбачає прийняття закону про одностатеві партнерства.
Чи винні ЛГБТ у коронавірусі?
Раніше, Філарет озвучив причину появи коронавіруса: винні геї.
Патріарх Філарет вважає, що коронавірус у світі став поширюватися через одностатеві шлюби.

Він також назвав гомосексуалізм злом. На його думку, пандемія коронавіруса на землі покликана очистити планету, як Бог спалив Содом і Гоморру.
Проте, така заява Філарета є нісенітницею. По-перше, коронавірус COVID-19 виник у Китаї та поширився в Італії, де відсутні одностатеві шлюби. До слова, в Ірані, де також є проблема з вірусом передбачена смертна кара за гомосексуальність.

По-друге, зв'язок між гомосексуальністю та Содом і Гоморою є дезінформацією. Більшість біблійних вчених кажуть про те, що аргумент про спалення міст через гомосексуальність не є обґрунтованим.

Вчені вважають, що міста були знищені через диявольську одержимості, ідолопоклонство і порушення закону гостинності.
Російська пропаганда в дії
Презерватив не допоможе: кремлівський пропагандист Кисельов налякав геїв та коронавірус
Одіозний російський пропагандист, гендиректор «Росія сьогодні», телеведушій Дмитро Кисельов, заявив, що представники ЛГБТ-спільноти знаходяться «в особливій групі ризику до коронавірус».

Проте, ця наперший погляд правдива інформація подається з прихованою метою: сформувати негативне ставлення до гомосексуальних людей, як таких, що мають багато партнерів і які обов'язково захворіють. Тобто, їх потрібно ункати?

Схожої риторики дотримують і українські захисники ''традиційних цінностей''.

Так, ''християни для України'' вже заявили, що потрібно розглядати гомосексуальність, як причину проблем із здоров'ям.


На їхню думку, епідемія коронавірусу вкотре піднімає на поверхню проблеми стану здоров'я гомосексуалістів. Ситуація складається досить цікава: ЛГБТ-лобісти роками навіювали "нормальність" такого способу життя, проте сьогодні самі вимагають особливих заходів у зв'язку з загрозами для імунітету, поширеними в даній спільноті.

Ці заяви є пустослов'ям адже, не існує досліджень, які б доказували, що гомосексуальність є хворобою. Є лише Міжнародна класифікація хвороб, яка розроблена ВООЗ та діє в усьому цивілізованому світі. В ній йдеться про те, що гомосексуальність є однією із трьох сексуальних орієнтацій на рівни з гетеросекальністю та бісексуальністю.

А також дослідження, які говорять про те, що ЛГБТ стикаються з дискримінацією у суспільстві, порушенням їхних прав під отримання медичних послуг - це все і робить їх більш вразливими. Саме забезпечення рівних прав і гідного ставлення є найкращою профілактикою проблем, які є у самій спільноті.Чи став матеріал в нагоді?
Підтримайте нас та збережіть власну приватність в інтернеті.