Наша історія


history-1

Саме наша команда - ми і всі, хто причетний до нашої роботи, роблять нашу організацією такою, якою вона є!

Ми працюємо над покращенням життя ВІЛ-позитивних ЧСЧ та їх партнерів. Свою діяльність ми здійснюємо по цілому ряду секторів, включаючи медичне забезпечення та охоронУ здоров'я, соціальний супровід і допомогу, освіту, інформаційну пропаганду, адвокатування прав ЛГБТ-спільноти та роботу в регіонах.

history-2

Ми починали свою роботу з іскорки в очах групи осіб небайдужих до майбутнього співтовариства і сьогодні, ми працюємо більш ніж з 2 858 ЧСЧ у різних регіонах України та надаємо соціальні послуги 697 ВІЛ позитивним ЧСЧ.

Ми пишаємося своєю роботою і відданими людьми, які щодня готові йти на значні жертви заради зміни майбутнього.


Історія нашої організації починається з далекого 2009 року, коли група небайдужих до долі українських ЧСЧ вирішили стати на захист прав спільноти та піклуватись про її здоров’я.  Тоді не було нічого окрім величезного бажання допомогти та бути корисними. І от 27 березня відбулись установчі збори організації. На зборах було прийнято рішення про заснування ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ БЛАГОДІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ “ТОЧКА ОПОРИ” і вже 9 червня того ж року Міністерство юстиції зареєструвало ВСЕУКРАЇНСЬКУ БЛАГОДІЙНУ ОРГАНІЗАЦІЮ “ТОЧКА ОПОРИ” та легалізувало створення юридичної особи.  Великим кроком став перший проект, що отримав підтримку від фонду Elton John AIDS Foundation (Великобританія). Мета проекту - соціальна підтримка ВІЛ-позитивних ЧСЧ, поширення інформації про можливості тестування на ВІЛ. “Точка опори” - перша організація, яка впровадила метод PDI в Україні. 1 травня 2010 - в рамках ґрантової угоди із фондом Elton John AIDS Foundation ми почали реалізацію нашого першого проекту “Контролюємо разом”, в рамках якого надавалась соціальна та психологічна підтримка ВІЛ позитивним ЧСЧ та проводилось тестування на ВІЛ у 9 регіонах України. Ефективна робота нашої організації розширює коло небайдужих: родина «Точки опори» вже налічує два комюніті центри у Львові та Чернігові. У рамках їх діяльності були сплановані та реалізовані програми з надання соціальних послуг для ЧСЧ. За допомогою «Точки опори» було створено та зареєстровано ГО «Батьківська ініціатива «ТЕРГО». ЇЇ завданням є об’єднання людей, яким не байдужі права ЛГБТ, а також об’єднання батьків ЛГБТ-людей. Громадська організація стала також платформою підтримки для людей, які хочуть зробити «камін-аут», а також для батьків, які хочуть бути ближчими до своїх дітей та розуміти їх.  2014 став визначним роком для організації! Серед наших перемог угода з American Medical Centers про співпрацю та підтримку ініціативи «ТОЧКИ ОПОРИ» з побудови мережі дружніх до ЛГБТ клінік, на сторінках другого номеру фінського ЛГБТ-журналу Helsinki Pride побачила світ стаття, присвячена діяльності ВБО "ТОЧКА ОПОРИ" та інтерв'ю з виконавчим директором організації Богданом Глобою.

Організацією було презентовано унікальний проект Дружній лікар. Суть якого у спрощенні пошуку та запису до найближчого дружнього лікаря, а лікарі-консультанти мережі ДРУЖНІЙ ЛІКАР професійно та безкоштовно проводитимуть тестування на антитіла до ВІЛ, надаватимуть консультацію з питань обстеження та лікування урологічних захворювань, проблем чоловічого сексуального здоров'я, профілактики і лікування ВІЛ/СНІДу та постконтактної профілактики. Проект знайшов підтримку у  Elton John AIDS Foundation. 2015 – ріст нашої організації простежується в геометричній прогресії. Система Френдлі лікар налічує 9 кабінетів по всій Україні. Ми додали послугу консультації психолога на якій клієнт зможе отримати необхідну підтримку та допомогу. Стартували та довели свою ефективність проекти загальнодержавного масштабу – Індекс корпоративної рівності та Перший адвокаційний журнал «PRIDE Україна». Індекс корпоративної рівності  - національне дослідження корпоративної політики, правил та практик приватних компаній щодо заборони дискримінації на робочому місці та підтримки рівності і різноманітносття. Індекс включає дослідження заборони дискримінації за ознаками статі, інвалідності, сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. Індекс включає опитування найбільших роботодавців України. Ті компанії, які набрали 100 балів, потрапляють в реєстр «Найкращого місця роботи». Нашими партнерами в цій нелегкій роботі стали Міжнародний фонд "Відродження", ЛІГА:ЗАКОН, ACC - The American Chamber of Commerce in Ukraine, Жіночий консорціум України, Національна Асамблея Інвалідів України, Коаліція з протидії дискримінації в Україні. Український бізнес підтримав таку ініціативу та радо прийняв в ній участь. Переможцями рейтингу стали Ашан Україна, The British Council, American Medical Centers. «PRIDE Україна» став першим українським адвокаційним журналом, 5 тисяч екземплярів розійшлися по всій Україні, щоб знайти свого читача. Мета журналу - це відкрите і толерантне суспільство з рівними правами, можливостями та розмаїттям аби кожен та кожна почували себе щасливими. Саме це ми заклали в новий адвокаційний журнал «PRIDE Україна».

DSC_7500