Батьківська ініціатива «ТЕРГО»


Коли у Радянському Союзі ще діяла стаття карного кодексу за мужолозтво, у США відбулася перша зустріч членів організації PFLAG, що об’єднує у собі членів родин лесбійок, ґеїв, бісексуальних та трансґендерних людей. Це був 1973 рік.

Відтоді минуло більше 40 років. В Україні за одностатеві відносини вже немає покарання у вигляді позбавлення волі, але досі існує «стіна», яка заважає людям розуміти та йти назустріч ЛҐБТ. Саме для налагодження взаєморозуміння між членами родини і був створений Батьківський рух «ТЕРГО».

В 2013 році виконавчий директор ВБО «Точка опори» Богдан Глоба, під час візиту до США,  на власні очі побачив структуру та результати роботи PFLAG і привіз в Україну ідею створення батьківського руху. І у квітні того ж року відбулася перша зустріч трьох мам ґеїв. Так народилась організація «ТЕРГО».

Громадська організація «ТЕРГО» (лат. Tergo – підтримка, тил) - батьківська ініціатива, співдружність батьків та друзів лесбійок, геїв, бісексуальних та трансгендерних осіб, які підтримують своїх рідних.

Місія організації – гармонізація відносин між батьками та їх ЛГБТ-дітьми, просування рівності у всіх сферах суспільства шляхом просвіти, психологічної допомоги та адвокації прав.

Серед досягнень Батьківської ініціативи «ТЕРГО»:

  • В квітні 2015 року відбулась Міжнародна конференція батьків. Конференція стала першим подібним заходом не тільки на території України, а й в усій Східній Європі. 115 представників країн-учасників, серед яких Польща, Німеччина, Туреччина, Росія, Білорусь, обговорили найважливіші проблеми ЛҐБТ-спільноти, поділилися досвідом, розповіли про свої національні особливості.
  • Восени 2015 року в Американському домі проходила фотовиставка «Наші рідні». Її метою було почути й побачити історії сімей, де є представники ЛҐБТ-спільноти, і донести меседж, що ЛҐБТ-діти виросли в хороших, люблячих родинах і вони є гідними громадянами своєї країни.
  • В лютому 2016 року відбувся тренінг для методистів «Нові підходи до викладання теми сексуальності у старших класах на уроках біології» за підтримки Міністерства освіти і науки України.  Крім того: 
  • Регулярні зустрічі батьків та друзів раз на місяць
  • Допомога та консультація психолога
  • Надання просвітницьких матеріалів
  • Організація конференцій, виставок, дискусій
  • Обмін досвідом з міжнародними організаціями